Vanavond mogelijk matchpoint voor Trappers in kwartfinale
De manier waarop Trappers beschreven wordt in de Duitse media wordt steeds bloemrijker. Zelfverzekerd. Kaltschnäuzig. Een klasse beter. De Slopers van Oranje… Bijnamen en karakteristieken die verdiend zijn met keihard werken. En vanavond gaat die noeste arbeid verder in de derde wedstrijd tegen Tölzer Löwen. Als Trappers vanavond opnieuw wint, komt het op matchpoint in deze kwartfinale. Maar daar moet wel opnieuw voor gestreden worden!
Het is verleidelijk om te zeggen dat Tilburg aan de winnende hand is in deze serie van de play-offs. Feit is wel dat het hier om een best-of-seven gaat en er dus nog alles mogelijk is. Al helemaal tegen een team als Tölz. “I think we’re playing a well-balanced team that doesn’t give up until the final whistle,” zegt Anthony Rinaldi een dag na de 2-8 overwinning in Tölz. Rinaldi scoorde zondagavond zijn tweede hattrick dit seizoen. “Of course scoring goals feels good, but winning feels much better!”
NIET GOED GENOEG
Löwencoach Alex Kammerer stak zijn teleurstelling zondagavond niet onder stoelen of banken in de korte persconferentie. “We waren simpelweg niet goed genoeg tegen Tilburg. We lieten te veel toe, de inzet klopte niet en we waren niet in staat om zestig minuten lang sterk te blijven. Zeker op dit niveau kan dat niet.”
INTENS
Dat laatste werd door menig speler van Trappers óók gezegd over de eerste wedstrijd tegen Tölz, afgelopen vrijdagavond. Toch won Tilburg die wedstrijd uiteindelijk met 5-3. Rinaldi: “We are trying to emphasize that play-off hockey is intense and we need to make sure we’re locked in for all sixty minutes.” Maar zestig minuten lang ‘aan’ staan, betekent niet per se dat je ook zestig minuten lang beter bent, aldus captain Max Hermens in het Brabants Dagblad van maandag. “Je kunt niet altijd de nul houden. Het gaat erom dat je uit een mindere fase komt, gas blijft geven en een antwoord hebt op wat zij doen.”
CRUCIAAL
Vanavond is het dus weer ‘all systems go’ en maakt Trappers zich op voor een mogelijk matchpoint. Maar daar moet wel eerst voor gewonnen worden. En het staat vast dat Tölzer Löwen vanavond zo mogelijk nog meer gedreven is om de wedstrijd te winnen. “We know that they are eager to win and that next game is a crucial one,” legt Rinaldi nog eens uit. Of de beladenheid die zo’n cruciale wedstrijd met zich meebrengt, ook betekent dat het gameplan anders wordt, weet de Canadees nog niet. “Once our team goes over our previous game, we’ll have a better idea of what our game plan will be. Our coaches have been doing a great job with that so far.”
READY TO PLAY
“Wat een catastrofaal begin van de wedstrijd,” verzucht de Sprade-commentator na de eerste goal van Trappers zondagavond. Na twintig seconden scoort Max Hermens de 1-0. “Das war einfach tic-tac-toe!” klinkt het later als Anthony Rinaldi de 2-4 maakt op aangeven van Giovanni Vogelaar en Danny Stempher. En over Rinaldi’s 2-7, die helemaal moeiteloos leek, klonk slechts een gelaten zucht. “We beschikken over meer kwaliteit,” beaamt Max Hermens in het BD, maar: “dat betekent niet dat je ook wint. Daar moet je hard voor werken.” Anthony Rinaldi blikt vooruit naar de wedstrijd van vanavond: “All I can say is that we expect a hard fought game. And we’ll be ready to play.”
De coaches Warriner en Ten Bokkel kunnen ook vandaag weer beschikken over het complete team.
De wedstrijd begint vanavond 20:00 uur en er zijn nog kaarten beschikbaar! Wees er snel bij, want ze vliegen als warme broodjes over de toonbank. Anthony Rinaldi is ready to play, en jij? Ben jij ready? Kom Tilburg vanavond live aanmoedigen in IJssportcentrum Stappegoor en help ze aan dat matchpoint!